Profil školy

1.Charakteristika školy

Súkromné gymnázium je moderná škola s 20-ročnou tradíciou. Umožňuje všetkým žiakom získať dostatočné všeobecné vedomosti a zručnosti vo všetkých všeobecnovzdelávacích predmetoch. Pre všetkých žiakov chce škola zabezpečiť také podmienky, aby ich kvalitne pripravila k vysokoškolskému štúdiu.

Jej osobitosťou je, že v odbore gymnázium-šport (77) má zvýšený počet vyučovacích hodín orientovaných na telesnú výchovu a športovú prípravu študentov, ktoré sú dobrým predpokladom pre nich získať vyššiu úroveň ich kompetencií súvisiacich so športovým talentom. Žiaci prijatí do odboru  gymnázium-šport majú zvýšený počet hodín z predmetu základy športovej prípravy, ktorý je dnes aj schváleným maturitným predmetom.

Škola sa nachádza v okrajovej časti Bratislavy v mestskej časti Bratislava - Rača. Súkromné gymnázium sídli od roku 2011/12 v prenajatých priestoroch Strednej odbornej školy, Na Pántoch 7. Dochádzka do školy je veľmi dobrá, pretože je dostupná autobusovou dopravou z celej Bratislavy.

Zameranie tried:

7902 5 00 –  gymnázium - denná aj dištančná forma

7902 5 77 – gymnázium - šport

Zameranie tried od 01.09.2013

7902 J 00 – gymnázium (denná aj dištančná forma)

7902 J 77 – gymnázium - šport

Lokalita je vhodná najmä pre žiakov z Bratislavy, Bernolákova, Senca, Pezinka, Malinova, Slovenského Grobu, Čiernej Vody a z iných častí seneckého a bratislavského okresu, ale aj pre žiakov zo západoslovenského regiónu.

Vďaka prenajatým priestorom vo vedľajšej budove má škola dosť priestoru na to, aby mohla rozdeliť žiakov do tried s priemerným počtom žiakov 20.

• Súkromné gymnázium
    Svätoplukova 38, 90027 Bernolákovo